FAQ

czyli często zadawane pytania

Jak zapisać się na szkolenie paralotniowe?

Należy napisać do nas maila ze zgłoszeniem w którym podajesz swoje dane (imię, nazwisko, waga, kontakt), typ szkolenia i termin.

Chciałbym rozpocząć szkolenie, ale mam pewne obawy, czy jest to bezpieczne?

Tak jak większość sportów, tak i w paralotniarstwie istnieje pewne ryzyko kontuzji i urazów. Jednak zależy nam na tym etapie Twojej przygody z lataniem na paralotni, abyś osiągnął jak najwyższy stopień wyszkolenia w jak najbezpieczniejszy sposób. Latamy i szkolimy tylko na sprawdzonym sprzęcie, który posiadająca niezbędne atesty, przeglądy oraz aktualne dopuszczenie do lotów. Paralotnie na których szkolimy wymieniane są na nowe co sezon, a miejsca w których odbywają się szkolenia pozwalają zachować bardzo duży stopień bezpieczeństwa.

Jakie są wymagania aby rozpocząć szkolenie paralotniowe?

Osoby chcące rozpocząć szkolenie paralotniowe powinny mieć ukończone 18 lat. W przypadku gdy kandydat nie ma 18 lat, może rozpocząć szkolenie w wieku lat 15 za pisemną zgodę rodziców lub opiekuna prawnego. Wiek to nie wszystko, oprócz tego osoba rozpoczynająca szkolenia, powinna posiadać dobry stan zdrowia i ogólną sprawność fizyczną.

Co powinienem zabrać ze sobą jeśli zdecyduję się na szkolenie?

Na pewno obuwie powyżej kostki dobrze chroniące staw skokowy i odzież nie krępującą ruchów, najlepiej długie spodnie i bluzę z długim rękawem.

Czy szkolenie odbywa się na sprzęcie szkoły czy należy kupić własny?

Szkolenie podstawowe odbywa się na sprzęcie szkoły. Zapewniamy nowe, bezpieczne, certyfikowane paralotnie, uprzęże i pozostałe akcesoria niezbędne do latania.

Nie zalecamy dokonywać zakupu sprzętu przed kursem. W trakcie szkolenia poznasz jego właściwości, klasy bezpieczeństwa oraz jak go odpowiednio dobrać.

Gdzie odbywają się szkolenia?

W zależności od warunków oraz rodzaju wybranego przez Ciebie szkolenia zajęcia podstawowe odbywają się w górach lub za wyciągarką. Miejsca w których szkolimy to lądowisko w Bezmiechowej k. Leska przy Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej, Dźwiniacz k. Ustrzyk Dolnych, Laszki k. Radymna przy Aeroklubie Ziemi Jarosławskiej (wyciągarka, szkolenie z napędem).

Jeśli nie uda mi się ukończyć szkolenia ze względu na pogodę lub inne zdarzenia losowe, to co dalej?

Zawsze masz możliwość kontynuowania rozpoczętego szkolenia w innym wspólnie ustalonym z nami terminie, po wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Czy można liczyć na Waszą pomoc przy doborze sprzętu do latania po szkoleniu?

Tak, jak najbardziej. Oprócz nowych paralotni, uprzęży, spadochronów i innych akcesoriów, możesz także zakupić u nas sprzęt używany na którym się szkoliłeś w atrakcyjnej cenie.

Czy zapewniacie wysoki poziom szkolenia?

Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo i to jest najważniejsze, co wcale nie oznacza, że przez to poziom szkolenia jest niższy – wręcz przeciwnie. Jesteśmy wymagający w takim samym stopniu od siebie jak i od naszych kursantów. Program według którego szkolimy to nasz priorytet. Naszym celem jest nauczyć Cię samodzielnie podejmować odpowiednie decyzje oraz wpoić takie nawyki, które pozwolą Ci bezpieczne latać na paralotni.

Napisz do nas

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe

e-mail

info@parastyle.pl

adres

ParaStyle Szkoła Paralotniowa
ul. Gen. Stanisława Maczka 4
37-700 Przemyśl

telefon

+48 790 767 353