O nas

Szkoła paralotniowa ParaStyle powstała pod koniec 2009 roku. Od momentu założenia głównym naszym celem było prowadzenie szkoleń w małych grupach oraz indywidualnie. W szkoleniu stawiamy na bezpieczeństwo, jakość szkolenia i rzetelne podejście do każdego kursanta, co ma przełożenie na zdobywaną przez niego wiedzę i umiejętności. Z paralotniarstwem związani jesteśmy od ponad dwudziestu lat. Nasza kadra ma wieloletnie doświadczenie z ogólnie pojętym lotnictwem. Aktywnie uczestniczymy i bierzemy udział w zawodach oraz inicjatywach środowisk paralotniowych. Szkolimy, doradzamy i promujemy paralotniarstwo – pasję, która na zawsze odmieniła nasze życie.

Jesteśmy Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego wpisanym do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego: Nr 136RPS-03/2015.
Jako jedyny podmiot szkolący w Polsce posiadamy autorskie programy szkolenia paralotniowego zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Programy są zgodne z § 33 ust. 1 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 3 czerwca 2013 r., w sprawie świadectw kwalifikacji (Dz. U. z 2013 r. poz. 664 z późn. zm.).

Oferujemy szkolenia paralotniowe do wszystkich typów uprawnień:

Szkolenia podstawowe

• szkolenie do wykonywania lotów na paralotni z uprawnieniem podstawowym PP, zakończone skierowaniem na egzamin do świadectwa Kwalifikacji (PGP),
• szkolenie do wykonywania lotów na paralotniach z napędem z uprawnieniem podstawowym PPG, zakończone skierowaniem na egzamin do świadectwa Kwalifikacji (PGP),
• szkolenie do wykonywania lotów na motoparalotniach z uprawnieniem podstawowym PPGG, zakończone skierowaniem na egzamin do świadectwa Kwalifikacji (PGP),
H – przeszkolenie do wykonywania lotów za wyciągarką paralotniową,
KS – przeszkolenie na kierownika startów lotów holowanych,
OW – przeszkolenie operatorów wyciągarki paralotniowej.

Szkolenia specjalistyczne

• przeszkolenie w lotach termicznych i żaglowych,
• szkolenie do lotów z pasażerem z uprawnieniem TANDEM do wszystkich kategorii m.in. PP, PPG, PPGG,
• szkolenie do uzyskania uprawnień instruktora INS dla wszystkich kategorii m.in. PP, PPG, PPGG.
• szkolenie do uprawnień mechanika poświadczenia obsługi statków powietrznych TM(PG) (dotyczącego paralotni jako całości), oraz mechanika poświadczenia obsługi statków powietrznych TM(PPGG) (dotyczącego motoparalotni jako całości),
• doszkolenia na wszystkich poziomach wyszkolenia,

Podczas szkolenia kursant jest objęty opieką instruktorską oraz otrzymuje komplet sprzętu paralotniowego (paralotnia, uprząż, kask, radio). Komplety paralotni posiadają niezbędne atesty oraz aktualne przeglądy. W cenie zawarte jest ubezpieczenie OC.

Szkolenia odbywają się głownie na Podkarpaciu w okolicach Przemyśla i Bieszczadach.

Od 2011 roku szkoła PARASTYLE, jest wyłącznym importerem na Polskę produktów austriackiej firmy AIRDESIGN.
Dbając o najwyższą jakość naszej oferty w sprzedaży posiadamy sprzęt i akcesoria najlepszych firm na rynku paralotniowym.

Główne cele i założenia

• bezpieczeństwo,
• szkolenia indywidualne oraz w małych grupach (max 4 osobowych),
• przekazanie wiedzy i doświadczenia kandydatom na pilotów paralotni,
• pomoc i wsparcie kandydata w późniejszym jego rozwoju jako pilot paralotni,
• świadczenie usług najwyższej jakości,
• promowanie sportu paralotniowego.

Kilka słów o nas

Paweł Grzybowski

Właściciel szkoły, instruktor paralotniowy, senior egzaminator Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej, pilot tandemowy, pilot szybowcowy, mechanik paralotniowy samolotów ultralekkich, II Wicemistrz Polski 2018 w paralotniowej celności lądowania, pilot Polskiej Kadry Narodowej w Paralotniarstwie
w sezonie 2019.
Pierwszy kontakt z paralotnią miałem w 1992 roku i od tego czasu nie mogłem się doczekać, kiedy w końcu sam będę mógł wzbić się w powietrze. W czerwcu 1998 r. wykonałem pierwszy samodzielny lot na paralotni w Bezmiechowej i w tym samym roku uzyskałem swoją pierwszą licencję pilota paralotni. W trakcie studiów na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej oprócz latania na paralotniach rozpocząłem swoją przygodę szybownictwem. Końcowym efektem moich zmagań podczas studiów była praca dyplomowa związana z paralotniarstwem. Aktywny zawodnik. Od roku 2021 Kierownik Reprezentacji Polski w paralotniowej celności lądowania.

Bogusław Pelczar „Peciu”

Instruktor paralotniowy, senior egzaminator Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej, skoczek spadochronowy, pilot tandemowy, pilot szybowcowy, mechanik paralotniowy, modelarz, wielokrotny Mistrz Polski w paralotniarstwie i motoparalotniarstwie, trener Kadry Narodowej w celności lądowania.

„Pelczar” „Peciu” i wszystko jasne wink
Prekursor paralotniarstwa w Polsce. Skarbnica wiedzy. Jeden z pierwszych instruktorów, konstruktorów i producentów paralotni w naszym kraju. Aktywny zawodnik. Trener Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego w paralotniowej celności lądowania. Od samego początku związany z Aeroklubem Podkarpackim.

Wacła Kuzło

Instruktor paralotniowy, członek Kadry Narodowej w paralotniarstwie w latach 2003/2004. Uczestnik Mistrzostw Świata w Brazylii i Australii (członek zespoły Pro Paragliding Team). Od 1999r. Instruktor paralotniowy w Bieszczadzkiej Szkole Paralotniowej. Od 2006r, Instruktor i prekursor speedridingu w Polsce oraz twórca snowglidingu.

Mirek Chomik

Instruktor paralotniowy, pilot szybowcowy, samolotowy, pilot tandemowy, mechanik paralotniowy i samolotowy B3, kierownik startów, wyciągarkowy szybowcowy i paralotniowy.
Na co dzień ratownik medyczny, a także konstruktor i designer wózków paralotniowych w Fly DMC. Jego specjalnością są szkolenia motoparalotniowej.

Tomasz Prochaska

Wyciagarkowy, kierownik startów, pilot paralotniowy i motoparalotniowy.

Jako szkoła oraz prywatnie staramy się wspierać imprezy paralotniowe, zawody, projekty związane z paralotniarstwem, a także indywidualnych pilotów


Organizator
:

Polska Liga Paralotniowa – Puchar Laworty (edycja Bieszczadzka) 2009
Polska Liga Paralotniowa – Puchar Laworty (edycja Bieszczadzka) 2010
Polska Liga Paralotniowa – Puchar Laworty (edycja Bieszczadzka) 2011

 

Sponsor:

Polska Liga Paralotniowa 2010
Bieszczadzki Puchar Paralotniowy 2010
Polska Liga Paralotniowa 2011
Polska Liga Paralotniowa 2012
Paralotniowe Mistrzostwa Polski – 2011
Paralotniowe Mistrzostwa Polski – 2012
Polskie Zawody Przelotowe XCC 2012
Paralotniowe Mistrzostwa Polski – 2013
Konkursu na platformie XCportal w klasyfikacji sport w sezonie 2012/2013
Pierwsze w Polsce zawody na celność lądowania, w kategorii FAI 2  „FLY 2 LESZNO ACCURACY #1” – 2014
I Paralotniowe Mistrzostwa Podkarpacia w Celności Lądowania FAI Krosno 2017
Drugie Krośnieńskie zawody w paralotniowej celności lądowania – Puchar Prezydenta 2018
IV Paralotniowe Mistrzostwa Polski w celności lądowania – Zielona Góra 2019
V Paralotniowe Mistrzostwa Polski w celności lądowania – Zielona Góra 2021

Bezmiechowa PGA Open 2022
VI Paralotniowe Mistrzostwa Polski w celności lądowania – Zielona Góra 2022
VII Paralotniowe Mistrzostwa Polski w celności lądowania – Krosno 2023

Projekty:

Tatra Hike and Fly 2012/2013

Piloci:

Filip Jagła 2013/2014

Certyfikaty:

Wpisy do rejestru podmiotów szkolących ULC
GoToCarpathia
Certyfikat ULC

Serdecznie zapraszamy!

Napisz do nas

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe

e-mail

info@parastyle.pl

adres

ParaStyle Szkoła Paralotniowa
ul. Gen. Stanisława Maczka 4
37-700 Przemyśl

telefon

+48 790 767 353