Le Slip 2

EAZY2 LTF/EN-A – szkolenie i rekreacja

EAZY2 latanie może być tak proste!

EAZY 2 to zupełnie nowa odsłona skrzydeł w klasie EN-A. Skrzydła EN-A są ogólnie uznane za bezpieczne i przewidywalne, ale również za nudne, powolne i tylko dla początkujących. EAZY 2 odrzuca te stereotypy i ustanawia zupełnie nowy standard dla skrzydeł w klasie EN-A – maksymalne bezpieczeństwo i wybaczenie błedów w połączeniu ze świetną zabawą w locie. Podczas projektowania konstruktorzy AD wprowadzili lepszy handling udowadniając, że EN-A może być bezpieczny, a zarazem mieć lepszą doskonałość i bardziej wydajne osiągi. Długie i progresywne drogi sterowania podczas hamowania skrzydła są łatwe w opanowaniu dla początkujących pilotów, a zarazem nie mają wpływu na freestylowy charakter i handling. EAZY2 to prawdziwa maszyna do zabawy!

Zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa

EAZY 2 oferuje nowy poziom bezpieczeństwa biernego, jest bardzo stabilny i ciężko go naprawdę zaskoczyć. Lot przez turbulencje wygląda tak jakby ich wogóle nie było, a czasza pozostaje stabilnie nad głową. Krótko mówiąc perfekcyjna stabilnośćw locie. To idealny wybór na pierwsze loty. Przewidywalne, zabawne i budzące zaufanie, nie tylko dla początkującego pilota, ale także dla tych, którzy pracują nad swoim rozwojem. Ze względu na wszechstronne zastosowanie EAZY 2 przeznaczone jest również dla tych pilotów, którzy szukają niezawodnego skrzydła do tak popularnego ostatnio stylu „Hike and Fly”.
Zachowanie podczas startu. EAZY 2 charakteryzuje się brakiem tendencji do przestrzeliwania pilota w trakcie startu oraz bardzo łatwym handlingiem. Nie ma co więcej się tu rozpisywać 🙂

Prędkości

EAZY 2 ma doskonałą prędkość trymową, a na speedzie predkość jest wyraźnie wyższa niż normalnie byśmy tego oczekiwali od skrzydeł w tej klasie. Dzięki zastosowaniu nowego profilu, który zapewnia większą siłę nośną, udało się utrzymać kompaktowość skrzydła, a jednocześnie uzyskać doskonałe osiągi podczas wznoszenia. Kolejną zaletą nowego profilu jest większa ogólna stabilność skrzydła w locie oraz większa prędkość. Jak zawsze AirDesign pamięta o wszystkich pilotach, dlatego EAZY 2 (tak jak swój poprzednik – EAZY) posiada szeroki zakres rozmiarów od XXS do L ( 50 kg-125 kg). Wizualnie EAZY 2 nawiązuje do RISE 3, co widać po obecnej szacie graficznej. EAZY 2 będzie produkowany w 2 wariantach – Standard i Superlight, ten drugi będzie dostępny wiosną 2018 roku. Planowana jest także wersja PPG pod napęd z certyfikatem DGAC.

Charakterystyka i szczegóły konstrukcyjne

EAZY Launch Technique
Eazy Launch to oznaczone na taśmach A miejsce, w którym powinno się trzymać ręce podczas startu. Trzymając taśmy w tej pozycji podczas startu zapobiegamy powstawaniu klap jeśli wykonujemy zbyt mocne ruchy. Zastosowany EAZY Launch umożliwia prosty start za każdym razem, zwłaszcza dla pilotów początkujących.

RAC – „Riser Antitwist Connection”
Dodatkowa taśma, która łączy rzędy B i C w ten sposób, że zapobiega skręcaniu, a zarazem upraszcza porządkowanie taśm i liniek paralotni przy wpinaniu do uprzęży.

3 – rzędy taśm
EAZY posiada trzy rzędy taśm nośnych A , B i C, w których dołączona jest dodatkowa linka do prostego zakładania uszu. Taśmy zaprojektowane są na bazie innych paralotni marki AIRDESIGN, ale w taki sposób żeby ułatwić pierwsze kroki w tym sporcie.

RazorEdge®
Precyzyjne cięcie krawędzi spływu skrzydła zapewnia gładką jego powierzchnię, a zarazem ułatwia przepływ powietrza po powierzchni czaszy

3D Sail-Cut ®
Zaczerpnięta z żeglarstwa metoda cięcia 3D wszystkich paneli wchodzących w budowę krawędzi natarcia, aby zwiększyć przepływ powietrza oraz poprawić doskonałość skrzydła i osiągi.

Nosewire® – nylonowe pręty na krawędzi natarcia
Zaletą prętów z nylonu w przeciwieństwie do mylaru jest to, iż skrzydło nie zmienia swojego kształtu, a co za tym idzie skrzydło lepiej startuje i lata. W EAZY 2vdodatkowo elastyczne pręty są bardziej odporne podczas nieudanych prób startu czy też składania skrzydła i jeśli zajedzie taka potrzeba istnieje możliwość łatwej ich wymiany.

Vortex Holes®
Otwory na końcach stabilizatorów mające na celu zmniejszenie wiru wynikającego z oporu indukowanego, a także redukujące nadmiar ciśnienia w czaszy, co poprawia wydajność skrzydła

Brake Shifting
Sterówki są tak zaprojektowane, by dać pilotowi możliwość różnicowania zakrętów (pochylenia skrzydła) w zależności od warunków. Polega to na zaciąganiu sterówki do wewnątrz (ostre krążenie) lub na zewnątrz (płaskie krążenie),

Dodatkowe szczegóły:
• Bardzo stabilny w powietrzu, neutralny i wyrozumiały
• Wysoka prędkość maksymalna w swojej klasie
• Płynny handling z długim progresywnym skokiem sterówki
• Bezproblemowy i łatwy start
• Rzeczywiste rozmiary XS oraz XXS
• Kompaktowy rozmiar, większa siła nośna i większa stabilność dzięki nowemu profilowi o dużej wysokości podnoszenia
• Mini-Ribs – mini-żeberka na krawędzi spływu mające na celu usztywnienie całego profilu, uzyskanie jego idealnej gładkości oraz redukcję oporów
• Taśmy nośne o średnicy 20 mm z regulowanymi neoprenowymi sterówkami AD
• Podzielone taśmy A dla łatwiejszego zakładania uszu, dodatkowo oznakowane aby wyeliminować błędy
• Dodatkowo oznaczona taśma B, tak aby wyeliminować błedy przy chwytaniu taśm podczas zakładania B-Stall
• Skrzydło zostało wyposażone w regulowane neoprenowe sterówki zakończone krętlikiem,
na stabilizatorach  znajdują się specjalne odczepiane na rzepa otwory do czyszczenia czaszy
• Skrzydło uszyte jest z wysokiej jakości materiałów od czołowych producentów
• Zaznaczony dodatkowo środek skrzydła ułatwiający składanie po lądowaniu.

 Dane techniczne i kolory: 

Materiały:

Czasza:

Linki:

Górne pokrycie: DOKDO-30DMF(WR) 40 gr

Linki górne: Liros DSL70

Dolne pokrycie: DTN-40D-MF(WR) 47 gr

Linki centralne: Liros PPSL120

Usztywnienia: Dominico 30D hard

Linki główne: EDELRID 7343-280

Taśmy nośne: 20mm Nylon

Deltki: 4,3mm JOO-TECH/Korea

Do pobrania:
EN Test Raport wszystkich rozmiarów skrzydła EAZY2
Test Raport DGAC dla wszystkich rozmiarów skrzydła EAZY2 w wersji PPG
Instrukcja w języku Niemieckim i Angielskim
Plan olinowania , Długości lin
Wytyczne do przeglądów
Logo EAZY2

W komplecie ze skrzydłem:
plecak M, Airpack, worek na taśmy, belka speeda, pendrive z instrukcją, zestaw łatek, mały rękaw.

Napisz do nas

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe

e-mail

info@parastyle.pl

adres

ParaStyle Szkoła Paralotniowa
ul. Gen. Stanisława Maczka 4
37-700 Przemyśl

telefon

+48 790 767 353