SuSi 4

SuSi 3 – Hike and fly

SuSi3 najmniejsze skrzydło w klasie EN/LTF-B na świecie!

SuSi 3 to jedno z najbardziej wyrozumiałych i najłatwiejszych mini skrzydeł na rynku – teraz potwierdzone certyfikatem niskim EN-B w rozmiarze 16 m².

Profil pilota

SuSI 3 jest zupełnie nowym wielozadaniowym skrzydłem, zaprojektowanym dla pilotów, którzy chcą się bawić w każdych możliwych warunkach do latania, oraz w przeróżnych miejscach. Począwszy od lotów żaglowych na klifach poprzez latanie górskie połączone z trekingiem, po dynamiczną zabawę w lataniu swobodnym Koncepcja Super-Simple odnosi się nie tylko do konstrukcji, ale też do charakterystyki lotu. SuSi 3 doskonale nadaje się do lotów w stylu „Hike and Fly”, umożliwia starty w trudnym i ryzykownym terenie, nie wywołując u pilota dodatkowego stresu związanego ze startem. Duży zakres wagowy oferowany przez SuSi3 pozwoli dobrać właściwy rozmiar skrzydła bez względu na potrzeby pilota.

 

Charakterystyka i szczegóły konstrukcyjne

Koncepcja „Super prostego” skrzydła to nie tylko konstrukcja ale o wiele więcej. SuSi 3 jest jednym z najbezpieczniejszych i najwięcej wybaczającym mini skrzydłem na rynku w klasie EN-B.
Łatwy start, wysoka stabilność skrzydła które wspaniale znosi turbulencje to właśnie SuSi3.
Skrzydło natychmiastowo reaguje na ruchy pilota. Lot na tym skrzydle przypomina trochę grę video. Skrzydło jest bardzo zwinne. Uszy, B-stall czy spirala są bardzo łatwe do wykonania na tym skrzydle. Speed system jest bardzo efektywny a skrzydło na speedzie w dalszym ciągu jest bardzo stabilne poszerzając i tak bardzo duże możliwości tego skrzydła.
Założenia konstrukcyjne zakładały naj najlżejszą wagę skrzydła przy zastosowaniu możliwie lekkich materiałów dostępnych na rynku. W rezultacie rozmiar 14 waży tylko 1,85kg!!

Prędkość i doskonałość
Dzięki nowemu profilowi oraz kilkoma nowymi rozwiązaniami doskonałość wzrosła o połowę wyraźnie przewyższając wiele podobnych konstrukcji na rynku. W zależności od masy startowej zakres prędkości możliwy do uzyskania na SuSi 3 to +20km/h. Prędkość na speedzie to nawet ponad 60 km/h ( dla rozmiaru 14 w górnym przedziale wagowym).

Taśmy nośne
Tak jak oczekuje się w tej kategorii skrzydeł bazują na linie Dyneema w celu redukcji masy. (opcjonalne taśmy z Dyneemy 13mm)

VORTEX HOLES®
Otwory na końcach stabilizatorów mające na celu zmniejszenie wiru wynikającego z oporu indukowanego, a także redukujące nadmiar ciśnienia w czaszy, co poprawia wydajność skrzydła.

3D-Cut
Zaczerpnięta z żeglarstwa metoda cięcia 3D wszystkich paneli wchodzących w budowę krawędzi natarcia, aby zwiększyć przepływ powietrza oraz poprawić doskonałość skrzydła i osiągi.

Mini-Ribs
Mini-żeberka na krawędzi spływu mające na celu usztywnienie całego profilu, uzyskanie jego idealnej gładkości oraz redukcję oporów.

Razor Edge
Precyzyjne cięcie krawędzi spływu skrzydła zapewnia gładką jego powierzchnię, a zarazem ułatwia przepływ powietrza po powierzchni czaszy.

Brake Shifting
Sterówki są tak zaprojektowane, by dać pilotowi możliwość różnicowania zakrętów (pochylenia skrzydła) w zależności od warunków. Polega to na zaciąganiu sterówki do wewnątrz (ostre krążenie) lub na zewnątrz (płaskie krążenie).

Dane techniczne i kolory: 

Materiały:

Czasza: Linki:
Górne pokrycie: Porcher Skytex 27 classic II Linki górne: Edelrid 8000/U-070, 090, 130
Dolne pokrycie: Porcher Skytex 27 classic II Linki centralne:  Edelrid 8000/U-130, 190
Usztywnienia: Porcher Skytex 27 hard Linki główne: Edelrid 8000/U-190, 230, 280, 360

Do pobrania:
EN Test Raport wszystkich rozmiarów skrzydła EAZY2
Test Raport DGAC dla wszystkich rozmiarów skrzydła EAZY2 w wersji PPG
Instrukcja w języku Niemieckim i Angielskim
Plan olinowania , Długości lin
Wytyczne do przeglądów
Logo EAZY2

W komplecie ze skrzydłem:
Airpack 50/50, worek na taśmy, belka speeda, pendrive z instrukcją, zestaw łatek, bandana

Napisz do nas

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe

e-mail

info@parastyle.pl

adres

ParaStyle Szkoła Paralotniowa
ul. Gen. Stanisława Maczka 4
37-700 Przemyśl

telefon

+48 790 767 353